קו איראן

ערוץ איראן של בלוג הפרשנות "קו חוץ"

בכיר דת תומך במפגינים

leave a comment »

האייתולה הגדול חוסיין-עלי מונטזארי, שעד למריבה פוליטית ב1989 היה אמור לרשת את חומייני (במקום האייתולה הנכחי, חמינאי), פרסם את תמיכתו החד-משמעית למדי במפגינים. אף שב1989 ירד מכוחו, מונטזראי נשאר סמכות דתית חשובה ביותר באיראן, ותמיכתו מעניקה לאופוזיציה הילה של כשרות דתית – חשוב ביותר כאשר הממשלה מנסה לשכנע את שאר האזרחים שהמוחים הם חילונים מערביים כופרים וכיו"ב. הודעת התמיכה מתורגמת למטה במלואה (לפי הבלוג של אנדרו סאליבן)

בשם אללה,

אנשי איראן,

בימים האחרונים חזינו במאמצים הנמרצים שלכם, אחים ואחיות, מבוגרים כצעירים, מכל מעמד חברתי, במסגרת הבחירות ה10 לנשיאות.

הצעירים שלנו, שקיוו לראות את רצונם הצודק מתקיים, הגיעו למקום הבחירות והמתינו בסבלנות רבה. זאת הייתה האפשרות האדירה ביותר עבור אנשי הממשלה להתחבר עם עמם.

אך למרבה הצער, הם ניצלו את האפשרות הזאת למטרה האיומה ביותר האפשרית. הם הכריזו על תוצאות שאף אדם שפוי אינו יכול להאמין להם, למרות כל הראיות שהורו על הטיית הבחירות. הם גם התנגדו למחאותיהם של בני עמם, ומול עיניה של אותה אומה שנשאה בנטל המהפכה ושמונה שנים של מלחמה, התקיפה את ילדי העם באלימות מעוררת השתאות. ועכשיו הם מנסים להחיל טיהור, כשהם אוסרים אינטלקטואלים, יריבים פוליטיים ומדענים.

ועתה, בהתבסס על חובותיי הדתיות, אני מזכיר לכם כי:

  1. על מדינה לגיטימית לכבד את כל נקודת השקפה. אסור לה לדכא כל דעה ביקורתית. אני חושש שזה יוביל לאיבוד אמונתם של האנשים באיסלאם.
  2. בהתחשב בנסיבות הנכחיות, אני מצפה מהממשלה שתנקוט בכל האמצעים להשיב את אמונו של העם. במקרה ולא תצליח, כפי שאמרתי בעבר, לממשלה שאינה מכבדת את הצבעת אזרחיה אין לגיטימיות פוליטית או כשרות דתית.
  3. אני מזמין את כולם, במיוחד את הצעירים, להמשיך ולדרוש את זכויותיהם ברוגע, ולא לתת לאלה שרוצים לקשר תנועה זו באלימות להצליח.
  4. אני מבקש מהמשטרה ואנשי הצבא שלא למכור את דתם, ולזכור שקבלת פקודה אינה מבטיחה מחילה בפניו של אלוהים. הכירו באלה המוחים כילדיכם. בימינו, צנזורה וניתוק קווי תקשורת לא יכולים להסתיר יותר את האמת.

אני מתפלל לגדולתו של העם האיראני.

מודעות פרסומת

Written by Dimi

יוני 16, 2009 בשעה 23:16

פורסם בUncategorized

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s